Przejdź do treści

TERGO URS

Model Tergo URS to doskonały wózek do bardzo wąskich korytarzy roboczych. Jest to wózek kompaktowy, niepodnoszący operatora i zdolny do podnoszenia ładunku na wysokość nawet 10,35 m. Sprawdzi się do układania w stosy w bardzo wąskich przestrzeniach – przystosowany jest przede wszystkim do pracy w korytarzach z naprowadzeniem, jednak można wykorzystać go również do pracy bezstopniowej poza korytarzami.

 

Wózek wysokiego składowania do wąskich korytarzy roboczych – Tergo URS

 

Wózek Tergo URS bardzo dobrze wykorzystuje niewielką przestrzeń magazynową – jest w stanie pracować wydajnie nawet w najwęższych korytarzach w branży, czyli tych o szerokości 3700 mm (przy prowadzeniu szynowym). Jego zaletą jest również bardzo małe AST. Widły tego wózka wysokiego składowania mają możliwość obrotu o 180 stopni, co jeszcze bardziej ułatwia operatorowi pracę z towarem. Warto zaznaczyć, że modelem tym można ponadto swobodnie poruszać się również poza wąskimi korytarzami magazynu. Tergo URS może samodzielnie dotrzeć do miejsca pracy, by umieścić ładunek na jednym z regałów, które dzielą wąskie korytarze – nie trzeba go transportować w miejsce docelowe. Wózek do wąskich korytarzy roboczych Tergo URS doskonale współpracuje ponadto z wózkami wysokopoziomowymi, które przeznaczone są do kompletacji towaru.

 

Wózek Tergo URS – najlepsza w swojej klasie wydajność pracy

 

W wąskich korytarzach Tergo URS prowadzony jest po szynach podłogowych lub wzdłuż przewodu biegnącego pod podłogą. Takie rozwiązanie pozwala operatorowi skupić się wyłącznie na układaniu towarów w stosy, co zwiększa wydajność pracy. Wózek Tergo URS może podnosić ładunek, kiedy tylko znajdzie się w korytarzu. Bardzo przydatna jest ponadto funkcja wstępnego wyboru, dzięki której można szybko i bardzo precyzyjnie ustawić potrzebny poziom magazynowania, co znacznie zwiększa wydajność pracy.

  • Prędkość jazdy Tergo URS: 14–13,2 km/h
  • Szybkość podnoszenia: 0,43–0,37 m/s
  • Szybkość obniżania: 0,56–0,55 m/s

 

Dodatkowe usprawnienia technologiczne w wózku do wąskich korytarzy roboczych Tergo URS

 

Wózek Tergo URS posiada funkcję dynamicznej kontroli pokonywania zakrętów (DCC), dzięki czemu udało tu się połączyć wysoki poziom bezpieczeństwa z wysokimi osiągami. Dzięki takiemu rozwiązaniu wózek w sposób automatyczny dostosowuje swoją prędkość do pokonywanych zakrętów, by zachować maksymalną wydajność i jednocześnie bezpieczeństwo operatora. Model sterowany jest przy pomocy joysticka Ergologic, a funkcje hydrauliczne wózka obsługiwane są bezwysiłkowo - operator unika napięcia mięśni, ścięgien i układu nerwowego, więc nawet wielogodzinna praca nie będzie uciążliwa. Widoczność zwiększa tu dodatkowa kamera oraz monitor. Znajdziemy tu również schowek na dokumentację lub terminal komputerowy, który sprawdzi się także jako opcjonalna podkładka do wypełniania dokumentacji magazynowej. Wózek do wąskich korytarzy roboczych Tergo URS może być wyposażony również w opcjonalną kabinę do pracy w chłodni, która jest najbardziej trwała w branży, a jednocześnie zapewnia operatorowi doskonałą widoczność i pełną izolację, a przy tym bezproblemowe wsiadanie i wysiadanie. Warto również zaznaczyć, że jest to wózek wyjątkowo łatwy w serwisowaniu – części zamienne są nie tylko łatwo dostępne, ale również doskonale znane serwisantom.

Wózek magazynowy Wysokiego składowania Systemowe - TERGO URS