Przejdź do treści

TERGO UMS

Wózki wysokiego składowania Tergo UMS to wydajne modele do transportu magazynowego, w których szczególnie zadbano o komfort i bezpieczeństwo operatora. Zapewniają nie tylko wysokiej klasy ergonomię, ale i możliwość dostosowania parametrów do indywidualnych wymagań różnych operatorów. Seria UMS jest bardzo wszechstronna – doskonale sprawdzi się przy operacjach magazynowych prowadzonych na średniej wysokości masztu, operacjach transportowych, a ponadto przy składowaniu towarów o masie 1600-2000 kg.

 

Wózki wysokiego składowania Tergo UMS – uniwersalne modele magazynowe

 

Tergo UMS to najbardziej spersonalizowane na świecie wózki wysokiego składowania i jednocześnie najbardziej ergonomiczne modele tej klasy. Ich udźwig wynosi 1600-2000 kg, dzięki czemu modele te sprawdzą się przy wielu różnych operacjach transportu i składowania. Modele Tergo UMS należą ponadto do najszybszych wózków wysokiego składowania. Ich prędkość na poziomie 12,5 km/h (opcjonalnie nawet 14,5 km/h), w połączeniu z szybkimi prędkościami podnoszenia i opuszczania, to dodatkowe usprawnienia, które w znacznym stopniu wpływają na wydajność pracy. Wózki wysokiego składowania Tergo UMS skoncentrowane są przede wszystkim na kliencie i jego potrzebach oraz działaniach. Rozwiązania technologiczne zastosowane w tych modelach mają spełniać wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników i pozwalać im pracować wydajniej, bardziej komfortowo i bezpieczniej. Wiele dostępnych akcesoriów dodatkowych pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie Tergo UMS do potrzeb użytkowników.

 

Rozwiązania technologiczne w Tergo UMS

 

Tergo UMS to między innymi unikatowa mini-kierownica. Znajdziemy tu również „pływający” podłokietnik, a także bardzo intuicyjne systemy sterowania. Na uwagę zasługuje również możliwość regulacji wysokości podłogi w wózkach Tergo UMS, a także odchylany fotel operatora i unikalna konstrukcja masztu ProVision, zapewniająca operatorowi doskonałą widoczność podczas pracy z ładunkami na znacznych wysokościach. Godny uwagi jest tu także zintegrowany przesuw boczny, a ponadto unikalny daszek ochronny, gwarantujący widoczność w każdym kierunku. Wszystkie wymienione udogodnienia dla operatora to inwestycja w wydajność przepływu towarów i bezpieczeństwo prowadzenia wózka. Należy wspomnieć również o szerokiej gamie innowacyjnych akcesoriów dodatkowych. Należy do nich między innymi system aktywnej redukcji poślizgu (ASR), a także programowanie poziomów składowania (LAS). Większa funkcjonalność wózków Tergo UMS to także wygodny w obsłudze joystick Ergologic, a także dodatkowe wskaźniki ciężaru i kamera. Na uwagę zasługują również hamulce kół ładunkowych, a także wyjątkowo przydatny system szybkiej wymiany akumulatora Fast Truck. Wózki Tergo UMS to także mini dźwignie hydrauliki, które mogą być sterowane opuszkami palców, a także kabiny do pracy w chłodni.

 

Ergonomia wózków Tergo UMS

 

Kabina operatora w wózkach Tergo UMS jest bardzo przestronna i zaprojektowana tak, by spełniać wszystkie potrzeby operatora. Wsiadanie i wysiadanie z Tergo UMS ułatwia oddzielny stopień oraz specjalnie zaprojektowanych uchwyt. Zajdziemy tu wygodne w obsłudze małe koło kierownicy, a także ruchomy podłokietnik, dzięki którym manewrowanie wózkiem jest bezwysiłkowe, a obciążenia szyi, rąk i ramion podczas długiej pracy są zredukowane do minimum. Wygoda operatora to także regulowane położenie fotela i podłokietników, co sprawdzi się szczególnie, gdy z wózka korzysta wielu pracowników.

 

Wózek Tergo UMS – rozwiązania technologiczne serii wózków Tergo

 

Seria Tergo skupia się na wydajności i oszczędnościach. Wózek Tergo UMS, jak i inne wózki tej serii, posiada szereg innowacyjnych rozwiązań, zwiększających efektywność pracy z ładunkiem.

  • Precyzyjna konstrukcja masztu – amortyzowany całkowicie system wysuwu masztu, a także pochylenie masztu oraz intuicyjne sterowanie podnoszeniem zwiększają stabilność wózka i pozwalają bezpiecznie składować towar na wysokości.
  • Kontrola Odchylenia Masztu (MTC) – funkcja ta zmniejsza odchylenie masztu uchylnego do 80%, co pozytywnie wpływa na szybkość transportu palet oraz wydajność składowania towaru.
  • Dynamiczna Kontrola Pokonywania Zakrętów (DCC) – funkcja ta zwiększa bezpieczeństwo prowadzenia. Prędkość wózka jest dostosowywana do nachylenia masztu, dzięki czemu wózek pokonuje zakręty maksymalnie wydajnie i maksymalnie bezpiecznie zarazem. Tergo UMS posiada system kontroli kierunku jazdy bez użycia rąk, pozwalający zmieniać kierunek jazdy przy pomocy pedału gazu, pozostawiając ręce operatora wolne.
  • Energooszczędny i mocny silnik – komputer sterujący UniCarriers ATC 3 posiada osobiste kody PIN dla każdego z nawet 250 operatorów. Kody te są powiązane z indywidualnymi ustawieniami osiągów i ustawieniami spersonalizowanymi, w tym przyspieszeniem, hamowaniem czy rodzajem sterowania.
  • Wysoka sprawność i łatwość serwisowania – Tergo jest serią łatwą w serwisowaniu. Sterujący komputer ATC 3 oparty jest o CAN (technologię magistrali komunikacyjnej), więc serwisant szybko diagnozuje usterkę i jeszcze szybciej ją eliminuje.

 

Tergo UMS to bezpieczeństwo

 

Wózek wysokiego składowania Tergo UMS, jak i inne modele Tergo, posiada usprawnienia zwiększające bezpieczeństwo pracy, w tym:

  • System zwiększania stabilności S3 – technologia prowadzi pomiar parametrów pracy wózka. Sprawdzana jest na bieżąco między innymi jego prędkość, metody sterowania i wydawane polecenia. Kontrolowane są też ruchy masztu i wysokość podnoszenia w celu zapewnienia najlepszego w branży poziomu bezpieczeństwa.
  • Pomoc w utrzymywaniu poziomu (LAS) – widły automatycznie odnajdują idealny poziom, co zwiększa intuicyjność i wydajność pracy operatora.
  • Aktywny system ograniczania poślizgu (ASR) – zwiększa bezpieczeństwo jazdy po trudnej nawierzchni (o niskim tarciu) a także zmniejsza zużycie kół.
Wózek magazynowy Wysokiego składowania Reach-Truck - TERGO UMS
Dane kontaktowe
Treść zapytania
szt.
Tylko jeden plik.
Limit 2 GB.
Dozwolone rozszerzenia: gif, jpg, jpeg, png, bmp, tif, rtf, odf, pdf, doc, docx, ppt, pptx, xls, xlsx, rar, tar, zip.