Przejdź do treści

TERGO ULS

Wózek wysokiego składowania Tergo ULS doskonale sprawdzi się przy średniej intensywności przeładunku materiałów o masie do 1400 kg. Konstrukcja wózka zapewnia efektywną pracę operatora przy pracach magazynowych różnego rodzaju – zwłaszcza w wąskich korytarzach. To pierwszy model z serii Tergo – zadbano tu szczególnie o dającą oszczędności i zwiększającą wydajność technologię oraz bezpieczeństwo.

 

Wózek wysokiego składowania Tergo ULS – idealny do wąskich korytarzy

 

Na uwagę zasługuje ponadprzeciętna zwrotność wózka Tergo ULS oraz jego wyjątkowo wąskie podwozie, które posiada zaledwie 1120 mm szerokości. Cechy te sprawiają, że nawet przeładunek w wąskich przestrzeniach nie jest dla Tergo ULS wyzwaniem. Model ten charakteryzuje się ponadto doskonałą zwinnością i mocą, a przy tym pracuje cicho, zapewniając operatorowi doskonały komfort przestrzenny. Postawiono tutaj na wiodące rozwiązania w zakresie ergonomii. Przykładem może być wyjątkowo niewielkie koło kierownicy UniCarriers, a także bardzo intuicyjny system sterowania wózka i zapewniający doskonałą widoczność maszt o konstrukcji ProVision, który sprawdzi się zwłaszcza podczas obsługi wysoko położonych ładunków. Również wysiadanie i wsiadanie do wózka Tergo ULS są bardzo proste. Czynności te ułatwia dodatkowy stopień oraz specjalny uchwyt. Warto wspomnieć również o szerokim wyposażeniu dodatkowym, które jeszcze bardziej zwiększać może funkcjonalność wózka Tergo ULS. Na uwagę zasługuje między innymi system aktywnej redukcji poślizgu (ASR), a także system wspierania stabilności S3. Na zwiększenie wydajności wpłynie również z pewnością innowacyjny interfejs operatora Ergologic.

 

Ergonomia wózka Tergo ULS = efektywność operatora

 

Kabina wózka Tergo ULS jest bardzo przestronna. Znajdziemy tu małe koło kierownicy i ruchomy podłokietnik, dzięki któremu manewrowanie wózkiem odbywa się bez wysiłku operatora, co minimalizuje obciążenie jego ręki, ramion oraz szyi. Położenie podłokietników można regulować. Łatwo również dostosować do własnych potrzeb położenie fotela. Są to ustawienia indywidualne dla każdego z operatorów.

 

Wózek Reach-Truck Tergo ULS – innowacyjne rozwiązania serii Tergo

 

Tergo to seria nastawiona na wydajność, z którą wiążą się oszczędności. W wózku Tergo ULS, jak i w pozostałych modelach tej serii zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań, które zapewniają najwyższy poziom efektywności.

  • Precyzyjna konstrukcja masztu – wózek zachowuje doskonałą stabilność w każdych warunkach. System wysuwu masztu jest całkowicie amortyzowany, a jego pochylenie i intuicyjne sterowanie jego podnoszeniem pozwalają na bezproblemowe i bezpieczne składowanie towaru, bez względu na wysokość.
  • Kontrola Odchylenia Masztu (MTC) – stabilny maszt pozwala na wyjątkowo szybki i bezpieczny transport palet, co znacznie zwiększa wydajność składowania i bezpieczeństwo pracy operatora. Dzięki tej funkcji można zmniejszyć drganie masztu uchylnego aż do 80%.
  • Dynamiczna Kontrola Pokonywania Zakrętów (DCC) – Tergo ULS jest bezpieczny w prowadzeniu. Znajdziemy tutaj system kontroli kierunku jazdy bez użycia rąk, dzięki któremu można zmienić kierunek jazdy pedałem przyspieszenia. Pozostawia to operatorowi wolną prawą rękę, którą może obsługiwać inne funkcje wózka. Funkcja ta pomaga pokonywać zakręty ze znacznie większą prędkością. System dostosowuje nachylenie masztu i prędkość wózka, dzięki czemu można uzyskać najwyższą stabilność i bezpieczeństwo pracy przy dużej wydajności.
  • Energooszczędny i mocny silnik – to wysoka wydajność i maksymalna prędkość aż do 12,5 km/h. Komputer sterujący UniCarriers ATC 3 posiada chronione osobiste kody PIN, które są bezpośrednio powiązane z indywidualnymi ustawieniami osiągów. Tego typu rozwiązanie pozwala na automatyczne dostosowanie parametrów wózka do poziomu umiejętności i indywidualnych potrzeb każdego z operatorów Tergo ULS. Warto zaznaczyć, że wózek pozwala na ustawienie indywidualnych parametrów aż 250 różnym kierowcom.
  • Wysoka sprawność i łatwość serwisowania – jest to bez wątpienia seria, w której podstawą są długie okresy między przeglądami i łatwość serwisowania. Komputer sterujący Truck Computer ATC 3 oparty jest o technologię magistrali komunikacyjnej (CAN), dzięki czemu obsługujący go serwisant może szybko zdiagnozować usterkę, a następnie wyeliminować ją w najkrótszym możliwym czasie dzięki konstrukcji modułowej.

 

Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie w Tergo ULS i innych modelach serii Tergo

 

W modelu Tergo ULS, jak i w innych wózkach z serii Tergo zadbano szczególnie o poziom bezpieczeństwa:

  • System zwiększania stabilności S3 – technologia S3 cały czas sprawdza prędkość wózka, a także analizuje metody jego sterowania oraz wydawane polecenia. Kontrolowane na bieżąco są także ruchy masztu i wysokość podnoszenia wózka. Jest to niezbędne, by zachować stabilność wózka w każdych warunkach pracy.
  • Układ pomocy w utrzymywaniu poziomu (LAS) – to rozwiązanie, dzięki któremu intuicyjność pracy przy przeładunku jest znacznie większa. Zadaniem operatora jest wyłącznie lekkie uniesienie dźwigni - widły automatycznie zatrzymują się na optymalnym poziomie.
  • Aktywny system ograniczania poślizgu (ASR) – sprawdza się zwłaszcza w trakcie pokonywania nawierzchni o niskim tarciu. Zwiększa bezpieczeństwo jazdy wózkiem i jednocześnie ogranicza zużycie jego kół.
Wózek magazynowy Wysokiego składowania Reach-Truck - TERGO ULS
Dane kontaktowe
Treść zapytania
szt.
Tylko jeden plik.
Limit 2 GB.
Dozwolone rozszerzenia: gif, jpg, jpeg, png, bmp, tif, rtf, odf, pdf, doc, docx, ppt, pptx, xls, xlsx, rar, tar, zip.