Przejdź do treści

TERGO UHD

Wózki wysokiego składowania Tergo UHD to udane połączenie wydajności, personalizacji względem operatora i bezpieczeństwa pracy z ładunkiem na wysokościach. Sprawdzą się przy operacjach związanych z transportem magazynowym towarów o masie 1000-2500 kg, nawet w przypadku bardzo intensywnych prac w systemie 24/24 h, 7 dni w tygodniu.

 

Wózki wysokiego składowania Tergo UHD

 

Tergo UHD, jak i inne modele serii Tergo, posiadają bardzo przestronną kabinę operatora, w której fotel i podłokietniki są regulowane. Zastosowano tu małe koło kierownicy z ruchomym podłokietnikiem, dzięki którym napięcie ręki, ramion i szyi operatora podczas dłuższej pracy jest mniejsze, a manewrowanie wózkiem jest bezwysiłkowe. Również wsiadanie i wysiadanie z wózka nie są problematyczne – znajdziemy tu dodatkowy stopień i specjalny uchwyt pomocniczy.

Tergo UHD 160 i Tergo UHD 200 to modele do centrów dystrybucji oraz magazynów, gdzie podnosi się ładunki o wadze 1000 kg na wysokość nawet 10 m, natomiast wózek wysokiego składowania Tergo UHD 250 poradzi sobie nawet z ciężarami o masie do 2500 kg oraz będzie idealny do prac na podwójnej głębokości.

 

Ergonomia i personalizacja Tergo UHD

 

Tergo UHD to wózki wysokiego składowania, które wyróżnia ergonomia, szybkość i możliwość personalizacji. Znajdziemy tu unikatową mini kierownicę UniCarriers, a także intuicyjny joystick Ergologic. Wózki wysokiego składowania Tergo UHD to także doskonała widoczność operatora przy pracy z ładunkami na wysokościach, o co zadbano dzięki przemyślanej konstrukcji masztu ProVision. Operatorzy docenią tu również opatentowany fotel, który pozwala na odchylenie o 18 stopni, a także regulowane podłokietniki. Maksymalna prędkość Tergo UHD to 12,5 km/h (opcjonalnie nawet 14,5 km/h dla Tergo UKD16 o Tergo UHD200). Na uwagę zasługuje również prędkość jego podnoszenia i opuszczania, a także szeroki wybór innowacyjnych elementów dodatkowych, jak ASR (system aktywnej redukcji poślizgu), LAS (programowanie poziomów składowania) Fast Truck (system szybkiej wymiany akumulatora), a także hamulce kół ładunkowych czy wskaźniki ciężaru oraz kamera. Wszystkie te usprawnienia technologiczne sprawiają, że praca z Tergo UHD jest bardziej wydajna. Funkcjonalność tej serii podnoszą również opcjonalne, sterowane za pomocą opuszków palców mini dźwignie hydrauliki, a także opcjonalna kabina umożliwiająca pracę w chłodni.

 

Wózek Tergo UHD – wydajność i oszczędności serii Tergo

 

Wózek Tergo UHD, jak i inne modele tej serii, nastawiony jest na wydajność i oszczędności przy pracy. Zastosowano tu szereg innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym wózek może osiągnąć wysoki poziom efektywności.

  • Precyzyjna konstrukcja masztu – dzięki takiej konstrukcji wózek jest stabilny przy pracy z towarem na wysokości. System wysuwu masztu jest amortyzowany, a dzięki jego pochyleniu i intuicyjnemu sterowaniu podnoszeniem można bezpiecznie składować towar na dużych wysokościach.
  • Kontrola Odchylenia Masztu (MTC) – wózek posiada system kontroli odchylenia masztu, dzięki któremu zmniejsza się drganie nawet do 80%, co zwiększa bezpieczeństwo i wydajność transportu palet.
  • Dynamiczna Kontrola Pokonywania Zakrętów (DCC) – Tergo UHD może być sterowany bez użycia rąk, wyłącznie przy wykorzystaniu pedału przyspieszenia. Funkcja DCC pozwala ponadto na pokonywanie zakrętów z maksymalną prędkością, przy jednoczesnym wysokim bezpieczeństwie.
  • Mocny i energooszczędny silnik – praca wózka jest wydajna, a jego maksymalna prędkość to aż 12,5 km/h. Komputer sterujący ATC 3 wyposażono w chronione osobiste kody PIN, powiązane z indywidualnymi ustawieniami operatorów Tergo UHD.
  • Łatwość serwisowania – W Tergo UHD znajdziemy komputer sterujący ATC 3, który oparty jest o technologię magistrali komunikacyjnej (CAN). Pozwala to serwisantom na szybką diagnozę awarii i ekspresową naprawę sprzętu.

 

Wysoki poziom bezpieczeństwa w Tergo UHD

 

Wózek Tergo UHD, jak i inne modele tej serii, to wyjątkowe usprawnienia technologiczne, zwiększające bezpieczeństwo pracy:

  • System zwiększania stabilności S3 – zastosowana technologia S3 monitoruje parametry wózka, w tym jego prędkość, metody jego sterowania, wydawane polecenia, ruchy masztu i wysokość podnoszenia. Pozwala to zachować stabilność wózka w wielu różnych warunkach.
  • Układ pomocy w utrzymywaniu poziomu (LAS) – usprawnienie to zwiększa intuicyjność obsługi wózka – tu widły same odnajdują optymalny poziom pracy, operator musi jedynie lekko unieść dźwignię.
  • Aktywny system ograniczania poślizgu (ASR) – wózek Tergo UHD jest bezpieczny w prowadzeniu nawet po powierzchni o niskim tarciu, a zużycie jego kół ograniczono do minimum.
Wózek magazynowy Wysokiego składowania Reach-Truck - TERGO UHD
Dane kontaktowe
Treść zapytania
szt.
Tylko jeden plik.
Limit 2 GB.
Dozwolone rozszerzenia: gif, jpg, jpeg, png, bmp, tif, rtf, odf, pdf, doc, docx, ppt, pptx, xls, xlsx, rar, tar, zip.