Przejdź do treści

PDP 200

Wózek PDP 200 to uniwersalny model przeznaczony do układania w stosy na podwójnej głębokości. Wyposażony jest w platformę, która czyni go wszechstronnym w zastosowaniu partnerem każdego magazynu. PDP 200 efektywnie pracuje na podwójnej głębokości, ponadto umożliwia pokonywanie długich dystansów w obrębie magazynu. Wykorzystać można go m.in. do układania w stosy na podwójnej głębokości, załadunku i rozładunku między platformami, a także do transportu wewnątrzmagazynowego. 

 

Wózek PDP 200 do układania w stosy – maksymalna ergonomia i wydajność 

 

Operator wózka PDP 200 może pewnie i stabilnie stać na platformie, co pozwoli mu wygodnie i wydajnie obsługiwać dwie palety w każdym cyklu roboczym. Znajdziemy tutaj maszt o konstrukcji ProVision, dzięki któremu zapewniono maksymalną ergonomię i wydajność, a także zadbano o idealne pole widzenia operatora. Maszt ze zoptymalizowanym siłownikiem podnoszenia sprawdzi się do podnoszenia ładunku o masie 1000 kg nawet na wysokość 2090 mm. 

Godne uwagi są również rozwiązania poprawiające przyczepność wózka i bezpieczeństwo operatora. Zaliczyć można tu między innymi hydrauliczny system Friction Force, który podnosi nacisk kół jezdnych na podłoże, uwzględniając przy tym masę towaru. Godna uwagi jest także funkcja zabezpieczenia przed staczaniem się ze wzniesień, co zapewnia bezpieczną pracę m.in. na platformach przeładunkowych.

 

Model PDP 200 do układania w stosy – wysoki komfort pracy operatora 

 

Wózek PDP 200 to najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które zapewniają maksymalną wydajność i bezawaryjność wózka. Platforma operatora jest składana – można ją złożyć, gdy nie jest potrzebna. Zadbano również o jej doskonałą amortyzację, dzięki czemu można wydłużyć cykle robocze i jednocześnie ułatwić operatorowi pokonywanie wózkiem długich dystansów. Tłumienie drgań zwiększa komfort pracy operatora podczas dłuższych zmian. Ponadto operator zabezpieczony jest przez składane słupki ochronne oraz niskie podwozie, dzięki któremu zmniejszono ryzyko urazów stóp. Zwarta konstrukcja wózka oraz opcjonalne wspomaganie układu kierowniczego zapewniają natomiast znacznie łatwiejsze manewrowanie wózkiem PDP 200 w wąskich korytarzach roboczych. 

 

Wózki PDP 200 – trwałość i długi okres sprawności 

 

PDP 200 jest łatwy w obsłudze i trwały. Ergonomiczne ramię dyszla posiada wszystkie elementy sterowania umieszczone intuicyjnie, dzięki czemu korzystanie z nich jest komfortowe w niemal każdych warunkach. Długość dyszla jest regulowana, dzięki czemu operator może przybrać wygodną pozycję, bez względu na swoją budowę czy wzrost. Opcjonalnie wózek może być wyposażony we wspomaganie układu kierowniczego, co jeszcze bardziej zwiększa komfort wykonywanej pracy. 

Ważna jest także indywidualna kontrola dostępu do wózka, zabezpieczona kodami PIN osobnymi dla każdego z operatorów. Pozwala to operatorom na optymalne wykorzystanie parametrów wózka, a także zapobiega dostępowi osób nieupoważnionych. Duże znaczenie odgrywa ponadto konstrukcja modułowa wózka PDP 200, która oznacza łatwiejsze serwisowanie i ograniczenia przestojów w związku z prowadzoną naprawą. Szeroka gama zabezpieczonych podzespołów elektrycznych zapewnia natomiast minimum czynności konserwacyjnych i długie okresy sprawności tego wózka.

Wózek magazynowy podnośnikowy - stacker - PDP 200