Przejdź do treści

Ergo X

Modele ERGO XJN i XSN to wózki przeznaczone do układania w stosy, które kierowane są z pozycji siedzącej. Wózki ERGO X dają możliwość ekonomicznej i ergonomicznej pracy przy przeładunku różnego typu towarów. Są to wózki o wszechstronnym zastosowaniu, w których szczególnie skupiono się na komforcie operatora oraz kompaktowych wymiarach. Stożkowy kształt profilu wideł, w połączeniu z ich oryginalnym zakończeniem to ułatwiony dostęp do palet, dzięki któremu można skrócić drogę do maszyn przeładunkowych oraz zmaksymalizować tempo przeładunku towarów. 

 

Wózki ERGO X – wszechstronne rozwiązanie wykorzystujące niewielką przestrzeń

 

Wózki serii X sprawdzą się zwłaszcza przy mieszanych operacjach przeładunkowych, gdzie istotne jest zarówno układanie towarów w stosy, jak również ich transport wewnętrzny. Możliwa jest tu ciągła jazda oraz praca w wąskich korytarzach roboczych, ponadto wózki ERGO X sprawdzą się do przenoszenia otwartych nośników ładunku przy podporach standardowych, a także podczas przenoszenia nośników ładunków zamkniętych między podporami szerokimi. 

Wózki ERGO X to wysoka wydajność pracy – zarówno jeśli chodzi o prędkość jazdy, jak i o prędkość opuszczania i podnoszenia ładunku. Zastosowano tu ponadto stabilizatory boczne, które dodatkowo podnoszą parametry użytkowe wózka. Pracę wielozmianową usprawnia natomiast akumulator wbudowany w rolki – jego wymiana na nowy jest szybka i łatwa, przez co przestoje w pracy są zminimalizowane. 

 

Uniwersalne wózki X ERGO – komfort i wysokie bezpieczeństwo operatora  

 

Wózki do układania w stosy ERGO X to ergonomiczna konstrukcja i zaawansowane rozwiązania technologiczne, charakterystyczne dla serii ERGO. Znajdziemy tu między innymi małe koło kierownicy ze wspomaganiem, a także pełną możliwość personalizacji ustawień – w tym regulowany podłokietnik, fotel i podłogę, dzięki którym komfort manewrowania jest wysoki. 

ERGO X to także najwyższy poziom bezpieczeństwa operatora. Pełna ochrona idzie tu w parze z doskonałą widocznością, dzięki czemu praca z tym wózkiem jest nie tylko bezpieczna, ale również precyzyjna. Wózek do układania w stosy Ergo X posiada solidne zadaszenie, które chroni operatora przed towarami spadającymi z góry. Jednocześnie operator jest doskonale chroniony w granicach obrysu wózka i jego kolumn zabezpieczających, a przy tym jego przedział pozwala mu na zachowanie naturalnej i wygodnej postawy. Na podłodze znajduje się nożny przełącznik czuwakowy, który sterowany jest elektronicznie, a pozostałe elementy sterowania rozmieszczone są intuicyjnie, by operator miał do nich łatwy dostęp.

 

 
Wózki do układania w stosy XJN i XSN – funkcjonalny system zarządzania 

 

System zarządzania wózkiem ATC T4 to zaawansowane technologicznie rozwiązanie, które zapobiega dostępowi osób nieupoważnionych. Kod zabezpieczający PIN pozwala dostać się do ustawień kategorii operatorów. Komputer pokładowy to także zaawansowane menu serwisowe z wieloma funkcjami diagnostycznymi, które nie tylko przyspieszają, ale i znacznie ułatwiają serwisowanie oraz wszelkie naprawy. ERGO X, podobnie jak inne modele ERGO, posiada konstrukcję modułową, a dzięki wspólnym podzespołom z innymi modelami naprawa tego wózka jest łatwa i szybka. Zadbano tu również o wydłużenie sprawności wózka – w tym celu zastosowano między innymi bezszczotkowy silnik zasilany prądem przemiennym.

Wózek magazynowy podnośnikowy - stacker - Ergo X