Przejdź do treści

Ergo ATF/XTF

Teleskopowe wózki ERGO ATF i ERGO XTF to modele do układania w stosy, którymi kierować można z pozycji stojącej z kabiny lub z zewnątrz. To uniwersalne wózki, które doskonale łączą w sobie optymalną efektywność pracy z dużą oszczędnością oraz elastycznością. 

 

Wózki teleskopowe ERGO XTF – wszechstronność i wysoka wydajność 

 

Wózki teleskopowe Ergo XTF sterowane są w pozycji stojącej i umożliwiają układanie w stosy na podwójnej głębokości. Modele teleskopowe ERGO XTF mogą być stosowane nie tylko do układania w stosy, ale również do wewnętrznego transportu towarów. Z ich pomocą możliwa jest obsługa każdego rodzaju palet i wielu typów nośników ładunku. 

Dzięki teleskopowym widłom wózki ERGO XTF mogą bez problemu sięgnąć w głąb półek, aż na głębokość dwóch palet, co znacznie oszczędza powierzchnię magazynową. To również bardzo dobre rozwiązanie, gdy potrzebny jest dodatkowy zasięg wózka widłowego podczas załadunku i rozładunku towarów z pojazdów. Tego typu funkcja sprawia, że ERGO XTF może w niektórych przypadkach zastąpić niewielki wózek wysokiego składowania przy obsłudze maszyn przeładunkowych. Model ERGO XTF można wykorzystać również do pracy, która wymaga wjeżdżania wózkiem do przestrzeni ładunkowych pojazdów. 

 

Wózki ERGO ATF i ERGO XTF – ergonomiczna konstrukcja i intuicyjne sterowanie

 

Wózki ERGO ATF i ERGO XTF wyróżnia ergonomiczna konstrukcja. Wszystkie elementy sterowania w wózkach ERGO ATF i ERGO XTF rozmieszczone są w taki sposób, by były łatwo dostępne dla operatora. Wyróżnić można tu także bardzo małe koło kierownicy ze wspomaganiem, a także całkowicie regulowany fotel, podłokietnik i podłogę, co sprawia, że manewrowanie wózkami ERGO ATF i ERGO XTF jest łatwe i komfortowe. Takie rozwiązania sprawiają ponadto, że obciążenie pleców, ramion i szyi operatora jest minimalne, a znalezienie najlepszej pozycji do wykonywania pracy jest bezproblemowe, co zwiększa produktywność. 

Sterowanie opuszczaniem i podnoszeniem jest bardzo intuicyjne, dzięki zastosowaniu zaworu proporcjonalnego, który zasilany jest elektrycznie. Warto wspomnieć również o pełnej ochronie operatora wewnątrz wózka – pracownik mieści się w granicach obrysu wózka oraz w granicy kolumn ochronnych. Dodatkowo solidne zadaszenie ERGO ATF i XTF sprawia, że operator chroniony jest przed spadającymi przedmiotami. Z kolei dzięki bezproblemowej widoczności możliwa jest bezpieczna i precyzyjna praca z ładunkiem. W wersji podstawowej znajdziemy również bardzo praktyczny przedział bagażowy. Opcjonalnie wózek może posiadać średniej wielkości regulowane koło kierownicy.

 

ERGO ATF/XTF – możliwość zaoszczędzenia przestrzeni magazynowej 

 

Na uwagę zasługuje specjalna konstrukcja wózków do układania w stosy ERGO ATF i ERGO XTF, dzięki której zajmują one niewielką przestrzeń. Osprzęt wideł Telereach pozwala na pracę z ładunkiem na podwójnej głębokości, dzięki czemu zaoszczędzić można powierzchnię podłoża, zwiększając jednocześnie efektywność jej wykorzystania o nawet 30%. Ponadto modułowa konstrukcja wózków ERGO ATF i ERGO XTF oraz unikalna koncepcja wspólnych podzespołów wózków UniCarriers sprawiają, że modele te są łatwe i niezwykle szybkie w naprawie, a ich okres sprawności wydłużony został maksymalnie.

Wózek magazynowy podnośnikowy - stacker - Ergo ATF/XTF